. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
Supermoto Honda Day - Brno, 19.5.2005

Někdy v dubnu jsem se dozvěděl, že Honda bude pořádat svůj značkový den na Masarykově okruhu v Brně. Součástí tohoto dne měly samosebou být i volné jízdy pro veřejnost. Od té doby jsem tedy tradičně kažýd den po příchodu do práce sedal k internetu a čučel na moto.honda.cz jestli už nezačaly registrace.
Jednoho dne jsem se dočkal a registrace začaly. Vzhledem k tomu, že jsem na okruhu ještě nejezdil, zapsal jsem se pro sicher do "Školy bezpečné jízdy" a doufal, že to nebude autoškola 2, ale škola jízdy na okruhu - to vyšlo :)
Do poslední chvíle vypadalo počasí totálně na pí*u - den před touto akcí chcalo jak z konve a předpověď taky nebyla tak úplně optimistická. Takže jsem ještě v 11 hodin večer dřepěl u počitadla a hypnotizoval předpověď na další den. Dočkal jsem se a aktuální předpověď na WindGuru tvrdila, že hnusně má být už jen večer a ráno by už chcát nemělo - WindGuru mám vyzkoušeno jako velice předpověď, v horizontu cca 12 hodin mívá na 99% pravdu. Takže se pojede :)
Ráno kolem sedmý jsem vyrazil, cestou trochu mrznul a v 8:20 už jsem popíjel rozehřejvací čokoládu na benzínce na 119. kilometru dálnice D1. Tam jsem se zakecal ještě s pár dalšíma bikerama a pokračoval do Brna. Na okruh jsem dorazil v pohodě, zaregistroval se a čekal věci příští
První na řadě byla teorie bezpečné jízdy, kterou přednášel závodník Ondra Lelek. Teorie byla věcná, nebyly to žádný prázdný a obecný kydy, něco jsem věděl, něco jsem se dozvěděl, takže teorii hodnotím za jedna.
Potom následovala první jízda. Vzhledem k tomu, že byla školní, jeli jsme "hada" za Ondrou Lelkem... ...já jel kdesi ke konci, takže z hada už byl jakýsi blíže neidentifikovatelný útvar. No nevadí, sjel jsem si asi 6 kol a už nám pískali konec. Teda tohle by mě fakt bavilo!
Pak jsem se potuloval, zdlábnul guláš, kouknul na exhibici trialisty a jednoho streetfightera (kdybyste mě zabili, tak na jména si nevzpomenu :( ). Obojí super.
Pak už přišla na řadu druhá jízda - bavila mě ještě víc než první, protože už jsem to měl trošku vyzkoušený a taky proto, že trať už byla suchá a teplejší. Mooooc mě to chytlo, někdy v létě tam musím vyrazit znovu :)

Jako dokumentaci přikládám jedno video a jednu fotogalerii. Fotky jsem převzal od Petra Sz. (www.foto-sz.info, protože moje vedle nich stojí za prd :) Mýmu času se netlemte - 1) je to moje "Tenkrát poprvé"; 2) Soustředil jsem se jen na zatáčky, takže na maximálku na rovinkách a na brždění na poslední chvíli jsem prděl
Tak asi tak :)

A teď to slíbený video a fotky (video se v Internet Exploreru zobrazuje jaksi podivně - proto radši doporučuju kliknout pravým tlačítkem a dát "Uložit cíl jako..." a pak si to přehrát z disku)

Jízda - 8,2 MB

Fotogalerie
img00001.jpg img00002.jpg img00003.jpg img00004.jpg
img00005.jpg img00006.jpg img00007.jpg img00008.jpg
img00009.jpg