. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
6. závod CEC 2008 (25.9.2008)
Jak už je u nás poslední dobou tradicí, tak i na posledním závodu CEC si s náma počasí dost nekulturně zahrálo. Týden před závodem je přes den obvykle kolem 10 stupňů, zataženo, deštivo, prostě hnusně. Nicméně předpověď je optimistická, už od úterka by se mělo vrátit babí léto. Super, takže ve čtvrtek bude na závod krásně...
...leda hovno. Ve středu odpoledne nakládáme motorky, je "krásných" 9 stupňů a prší nám na záda. Ke všemu předpověď na zítřek je asi nejvíc na prd, jak je to jen možný - "asi bude pršet, ale možná by taky nemuselo". Super!
No nic, motorky naložený, auto plný všech potřebných krámů a po asi třech a půl hodinách, jedné zkratce zpestřené objížďkou a po dvou dálničních zácpách jsme konečně s Lukášem dojeli do Brna. Mezitím několikrát volal netrpělivej Uiaa (občansky Pepa, ten jeho nick je neskloňovatelnej :) ) , kdy dorazíme... ...pak teda jen konstatoval, že jede pít na pension :) S Lukášem jsme dorazili asi v deset, vyházeli motorky a další cajky, dali si něco dobrýho (maso, kafe, pivo, víno, řeč,...) s RPL teamem a šli chrnět - já do spacáku v boxu, Lukáš do pensionu.
Venku neprší, ale je tam kosa a mokro, který se nezdá, že by samo od sebe chtělo uschnout.
Ráno prozměnu neprší, je kosa a mokro. Předpověď prozměnu říká, že asi bude pršet - fuck!
Po snídani začínají tréninky, ale nikomu se nám moc nechce. Uiaa nakonec přezul na mokro, já a Lukáš necháváme zatím suchý (já proto, že jsem línej je měnit, Lukáš proto, že mokrý koupený nemá). O tréninky (no, vlastně kvalifikace) se prostřídal Lukáš a Uiaa, já se na ně vyprd úplně. Po kvalifikacích bylo jasný, že trať hned tak neuschne a navíc čím dál víc vypadala důvěryhodně ta předpověď, která říkala, že bude pršet. To uže jsem tedy nevydržel a došel taky přezout na mokro. Lukáš nevydržel a došel koupit mokrý gumy. Díky tomu, že jsem stál v pneuservisu, jsem prošvihnul start.
To byla teda jen tak mimochodem celkem sranda - 10 minut před otevřením pitlane u mě v pneuservisu zevloval Uiaa a nějak se nenechával vyvést z míry tím, že by za chvilku buď on, nebo Lukáš měl startovat. Na start jsem ho musel vyhnat, div že ne násilně :)
Start provedl tedy Uiaa. Lukáš mezitím šel také přezout namokro a po cca 45 minutách jsem Pepu střídal já.
No, trať byla mokrá fest, a pršelo pořád taky celkem slušně. Po pár minutách jsem měl v botách parádní koupaliště, přes zapršený a zamlžený plexi jsem viděl celkem kulový. No, po dvou kolech jsem měl chuť se na to vyprdnout. Ale nejsem přece sračka, tak to dám... ...takže jsem svých 40 minut odkroužil a poměrně ochotně se zas nechal vystřídat Pepou. Během mé a Pepovo jízdy stihl přezout i Lukáš, takže po dalších 40 minutách Pepu střídal on.
Mezitím byla akční nálada v boxu - RPL team byl totiž aktuálně na celkovém 12. místě. Pavel byl nadšen a průběžné výsledky si fotil :) Po chvilce teda fakt už síla, RPL team byl na 9. místě! Chtěl jsem to Pájovi vyfotit, ale nějak jsem nebyl schopen dostatečně rychle pochopit ovládání jeho foťáku, takže jsem mu fotku stihl zas až na 10. místě :)
Závod probíhal tak nějak standardně, občas nějací upadlíci, jednou safety car, my naštěstí OK. Taky přestalo pršet a zdálo se, že definitivně. Když jsem ve tři střídal Lukáše, byla trať v ideální stopě už místy suchá, místy ještě ne, ale dále osychala.
Následující střídání se tedy tak úplně nepovedlo - v posledním kole jsem zuřivě mával nohou, že budu střídat, ale asi to vypadalo, že chci někoho jen odpopnout a ne, že dávám signál. Když jsem přijel do boxu a nikde nikdo, dal jsem holt ještě jedno kolo a na druhý pokus už střídání klaplo. Ještě že tak, žebravý oko na mě už 3 kola svítilo :)
Byl jsem příjemně překvapen, když jsem viděl, že nám do boxu dorazil i Mariano. Zas tak moc příjemně překvapen jsem ale nebyl, když právě Mariano tak nenápadně pronesl, že dlouho neviděl projet Pepu... ...no, po chvilce se zjevil rovnou v boxu, ale ne tak úplně v cajku - kdosi do něj zezadu vlítnul, trochu mu počechral podsedlovej plast, vejfuk a bohužel hlavně ráfek. Sice kolo neucházelo, ale jet s tím dál, by byl hazard. Takže chudák Uiaa musel ne vlastní vinou skončit.
Trať dál schnula a nechal jsem se od Pepy přesvědčit, že bych se měl přezout na sucho. Inu stalo se. Musím poděkovat Marriovi a Marianovi - pomáhali s přezutím, stáli frontu v pneuservisu a tak nějak vůbec. Stejně tak děkuji i Radkovi z RPL - pustil mě ve frontě v pneuservisu před sebe, abych mohl co nejdříve být připraven na další střídání. No, tak úplně to nevyšlo, takže na skoro suché trati musel Lukáš kroužit na mokrých gumách asi o 5 kol déle, než by rád. Když jsem konečně měl fajra připravenýho zpět na suchých gumách, byl náhle závod přerušen. To se nám tedy náramně hodilo, protože jsem stihl ještě celkem v klidu dotankovat a ohřát motorku :)
Do konce závodu zbývala necelá hodina a dohodli jsme se, že to asi už dojedu já - Uiaa byl nepojízdnej a v pneuservisu byla fronta, takže by to Lukáš už nestihl hodit zpět na suchý. Musím říct, že po 20 minutách jsem byl na zdechnutí, ale pak se to nějak zlomilo a začal jsem si to vyloženě užívat. Na trati byla suchá stopa, mokro jen okolo = dobrej nácvik správný stopy, ale na nervech to občas úplně nepřidalo :) Tu poslední hoďku jsem dokroužil a jak se u mě pomalu stává standardem, nejlepší čas jsem měl úplně v posledním kole. Škoda, že se nejelo ještě pár dalších kol :)
Tentokrát to bylo poprvé, kdy jsem dojížděl já poslední část závodu, takže taky poprvé, kdy jsem projížděl cílem - moc příjemnej pocit!
No a potom už celkem standard - balení, večeře, odjezd, vybalení, sprcha, spánek, práce...
Jak už jsem psal, musím poděkovat spoustě lidí - MaRRiovi a Marianovi za asistenci při přezouváních, Lukášovi a Pepovi, že se mnou jeli, RPL týmu za skvělou společnost, skvělý občerstvení a že mě pustili ve frontě v pneuservisu, Peťovi, MaRRiovi, Oldovi za fotky a asi by se dalo pokračovat dál.
Takže doufám, že příští rok zas!

Tak jsem se po měsíci dokopal a video je tu...
6. závod CEC 2008 - 11 MB
Fotogalerie
080925_111741_1.jpg 080925_112009_1.jpg 080925_115818_1.jpg 080925_131653_1.jpg
080925_144847_1.jpg 080925_161948_1.jpg 080925_164920_1.jpg 080925_165914_1.jpg
080925_170210_1.jpg 080925_170842_1.jpg 080925_171233_1.jpg 080925_171539_1.jpg