. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
Třetí závd CEC 2008 (14.7.2008)
Po loňském prvním pokusu o závodění jsem byl maximálně nabuzen na další ročník CEC. Nadšení přidala i změna stroje. Ano, opět jsem dodržel již téměř standardizovaný řetězec přeprodeje motorek a koupil od marria jeho loňský Fireblade.
Už od prosince minulýho roku jsem netrpělivě vyhlížel, kdy budou vypsaný registrace na CEC 2008. Když se tak (asi v březnu, nebo kdy) stalo, okamžitě jsem nás registroval na 2 závody, které se jedou v Brně a fofrem poslal startovný. To bylo potom ještě trošku napínavý, neboť letos byly preferovány týmy, které jedou celý ročník. Z pohledu pořadatele/diváků/pravidelných účastníků pochopitelné, ale já z toho byl trošku nervózní. No, nebudu napínat, zápis našeho "veleslavného" týmu č. 666 - Hirošima racing se zdařil a tak už nic nebránilo tomu, abych se těšil jak malej Jarda na svůj první letošní závod.

Sestava týmu se měnila na několik pokusů. Nejprve jsme byli jako jasní členové já a maRRio a někdo třetí se holt přidá. MaRRio bohužel začal mít jaksi jiné priority, takže za sebe dosadil Bulla. No a jelikož je maRRio chlapec šikovnej, tak sehnal i třetího účastníka - Oldu. Na šestihodinovku nám účast přislíbil Lukáš, takže vše dohodnuto. Říkal jsem si, že vzhledem k sestavě mám letos šanci být nejrychlejším členem týmu...
Týden před závodem jsem musel odfrčet na služebku do Ruska (článeček též zde na webu) a hned v pondělí jsem se dozvěděl provní novinku - došlo k první (no, vlastně vzhledem k výše uvedenému už ke druhé) změně - Olda při volném testování odhodil svoje RSV a necítil se tak úplně ve formě, aby nastoupil do závodu. Náhradu briskně obstaral Lukáš. OK, no problem
V úterý další řacha - psal maRRio, že Bullovi do toho na pondělí 14.7. vlezlo cosi, co má objektivně vyšší prioritu... ...ale abych nezoufal, že nám sehnal podle všeho velmi schopnou náhradu - Fandu, kterýžto krotí stejného fajra jako já... ...akorát ho teda krotí kurva rychlejc než já :) Takže jsem zaujal tradiční místo brzdy týmu. Nu což, netřeba zavádět nové móresy, že ano :)
V neděli před závodem jsem přiletěl z Ruska, dofrčel z Prahy do ČB, hupsnul do svého auta, které už bylo naloženo všemi potřebnými krámy mimo motorky samotné a svištěl do Brna... ...nasadil jsem poněkud ostřejší tempo, abych se do Boxů dostal do 23:00, což jsem považoval za rozumný čas, abych ještě stihl kluky... ...myslím, že auto mělo touhle cestou průměrnou spotřebu někde kolem 12l/100 km :)
Do boxů jsem se dostal na čas a setkal se tu se svým fajrem, kterého mi dovezl Lukáš, s maRRiem a s Tomášem z RPL teamu + s některými dalšími přáteli.
MaRRio mi smutně oznámil, že fajr utrpěl během přepravy vadu na kráse - byl mu deflorován podsedlový plast spojkovou páčkou Lukášovy R6. To jsou paradoxy :) Ale to mě tedy moc nerozhodilo, hlavně, že je fajr na místě, já jsem stejně prd estét.
Pak jsme něco trošku popili, zvláště veselá byla snaha o dobytí lahve vína - pan korek se držel v ďouře vší silou, až se z toho přetrhl a nikdo jsme neměli dostatečně dlouhou vývrtku, která by ho přiměla k opuštění hrdla lahve. Tomáš zkušeně bafl šroubovák a už po 15 minutách se mu podařilo do vína dostat. To bylo následně vypito a šlo se spát.
Fakt dík kokotům z toho boxu, kde se ještě ve 3 ráno pořádalo disko trysko...

Ráno jsme se probudili do zamračeného, leč zatím suchého dne - to vypadá OK. Takže standardně ranní hygiena, snídaně a vůbec tyhle blbosti. Potom dorazil i zbytek RPL teamu a já se potkal se zbytkem našeho týmu - s Lukášem a Fandou.
Do prvního tréninku jsem vyrazil já, ale zapíchnul jsem to už asi po 11 minutách, neb jsem si hňup zapomněl natankovat a hladový oko na mě zlověstně mrkalo.
Během tohoto tréninku jsem také zjistil bolestnou skutečnost, že mé krásné nové botičky kurevsky kloužou na origo firebladích pogumovaných stupačkách. No, náhradní stuapčky jsem s sebou neměl, takže následoval tuning - omotání stupaček kusem šmirglu, který jsem čornul Pavkovi. Tímto Pavkovi mnohokráte děkuji, jinak bych tam asi zdechnul :)
Druhý a třetí trénink si dali Lukáš a Fanda, do čtvrtého jsem se vypravil "obětavě" já. Jo, moc se mi to líbilo.
Do kvalifikace se potom vydali na střídačku Lukáš s Fandou a Fanda nám zajel parádní čas (něco kolem 2:21), který nás postavil cca do středu startovního pole - luxus.
Potom následoval oběd a rozprava se vzpomenutím na tragicky zesnulého Ondru Lelka :(

V 13:30 byla otevřena trať a začalo se najíždět na start do zahřívacího kola... ...a co na to počasí? Ano, pochopitelně, začalo chcát.
Lukáš z toho vůbec nebyl nadšenej, ale naštěstí se za deště odjelo pouze zahřívací kolo a start do závodu byl už bez deště a na pozvolna osychající trati. Lukáš kroužil statečně, ale vrátil se o trošku dříve než po dohodnutých 30 minutách - někde mu to klouzlo a to na psychice nepřidá. Toto samozřejmě nebyl žádný problém a na trať nastoupil Fanda. Ten tedy lítal jak drak a zdálo se, že nemá problém se silama a klidně by kroužil, co nádrž benzínu vydrží. V dohodnutý čas ale předal štafetu mně.
Jak už jsem psal výše, já přecejen nejezdím takový časy, jako zbytek týmu, ale užíval jsem si to královsky, pár lidí jsem i předjel a zlepšil si svůj osobní rekord na 2:33 (oproti loňsku posun o 8 s) :) Po půlhodince jsem zase vystřídal za Lukáše a ten potom za Fandu. Teď už i Lukáš jezdil časy jako kráva, takže jsme se drželi stabilně někde kolem 30 místa. Cca hodinku před koncem jsem vystřídal Fandu a začlo chcát. Už jsem si myslel, že to odjezdím za sucha. No jo, není každej den posvícení. Tak jsem si jel takovou dešťovou turistiku na slickách, kdo měl mokrý gumy, ten okolo mě jen prolít jak kolem stojícího, no ale aspoň jsem měl čas se pokochat přírodou kolem okruhu :)
Po cca 10 minutách pršet zase přestalo a trať začala pozvolna usychat, takže když jsem naposledy předával štafetu Lukášovi, byla už vyjeta relativně suchá stopa. Kouknul jsem na čas a vidím, že Lukášovi zbývá něco kolem 40 minut - a já mu chudákovi ani neřek, že kdyby potřeboval, tak jsem ještě furt připraven v boxu ke střídání. Ale Lukáš to evidentně nepotřeboval a jízdu až do konce si náramně užíval.
Chvilku před koncem závodu se nějak "odmlčel" Tomáš z RPL Teamu a po chvíli bylo jasno, že kdesi odložil své GSXR. Peťa se ho vydal hledat po obslužce na křečkovi (přezdívka Tomášovo pitbiku), ale Tomáš po chvilce přijel sám na decentně pochroumaným GSXR, takže mohl být vystřídán a RPL Team tak mohl dokončit závod. Teprve asi po 15 minutách nás napadlo, že by někdo mohl zavolat Peťovi, že Tomáše už hledat nemusí :) Toho to ale evidentně napadlo samotnýho, protože se akorát vrátil.
Po pár minutách závod skončil a my byli celkově na 32. místě - super, to jsem nečekal :)
Potom ještě nějaké to vyfocení, poklizení boxu, nakládka motorek a cajků (opět za deště) a tradá na cestu k domovu. Teď už jsem jel značně volnějším tempem jako doprovod za Lukášem, který mi opět vezl fajra domů.
V jedenáct do postele, nechat si zdát zážitky z dneška a ráno budíček do práce...

Jak to shrnout... ...i přes standardně stupidní počasí (kdyby chcalo celou dobu, tak není problém, holt se pojede na mokrých, ale tyhle přeháňky jsou fakt na pytel) se závod vydařil a už se těším na další, který pojedem 25.9.!

Ještě bych chtěl poděkovat:
- maRRiovi za vydatnou pomoc při organizaci našeho týmu a za pomoc při odvozu fajra. Jo a vlastně taky za fotky, které jsem sem (snad s jeho dovolením) frknul
- Lukášovi za odvoz fajra, přestože jeho kára je vcelku minimalistická - optimálně na 1 bike
- celýmu RPL týmu za tradičně skvělé a vydatné pohoštění (kdy já jim to kur*a oplatím...)


Tak zdar příště!
Fotogalerie
img_0400.jpg img_0401.jpg img_0403.jpg img_0409.jpg
img_5312.jpg img_5322.jpg img_5407.jpg img_5419.jpg
img_5421.jpg img_5491.jpg img_5497.jpg img_5518.jpg
img_5535.jpg img_5680.jpg img_5685.jpg img_5689.jpg
img_5690.jpg img_5776.jpg img_5851.jpg img_5902.jpg
img_5911.jpg img_5923.jpg img_5934.jpg img_5946.jpg
img_6000.jpg img_6023.jpg img_6025.jpg img_6032.jpg
img_6158.jpg img_6161.jpg img_6172.jpg