. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
3. závod CEC(2) 2010 - Slovakiaring (30.5.2010)
Jak už je u mě dobrým zvykem, tak i před třetím závodem v letošní sezóně jsem měl nějakou pikantní služebku, abych se nedokázal na okruh dostat v rozumný čas. Tentokrát to bylo Maďarsko, ze kterého jsem se vrátil v pátek před desátou večer. Fofrem jsem si skočil k volbám, posbíral potřebné krámy doma a vyrazil na chalupu, kde jsme s Peťou Fazer naložili naše stroje. V krásných 23:00 jsme vyrazili směrem na Vídeň, Bratislavu a Slovakiaring
Na okruh jsme dorazili ve 3 ráno a akorát se začalo krásně blýskat a posléze i pršet. No super. Aspoň jsme povolili kurtny na motorkách, aby nebyly celou noc stažený vidle, našli před chvílí usnuvšího Uiu a šli chrnět.
Ráno přišlo krásné slunečné a teplé počasí, takže zbytky vody rychle osychaly. Inu nelenili jsme a zacvakali startovné do sobotních tréninků.
První jízda byla čistě seznamovací - "kam že to vlastně vede". No, teda vede to všelijak klikatě a hlavně nahoru/dolů. Na trati jsou celkem 4 horizonty, přičemž se dvěma z nich je potřeba trochu počítat. První se dá prohučet na plnej kotel (za ním je krááásná pravá zatáčka, kde se dá frčet 200 s kolenem na zemi), druhej je zákeřnější, protože blízko za ním je ostrá pravá. Tzn. nutno začít s bržděním ještě před vrškem. Třetí v pohodě, plnej kotel, ale hned za ním brždění do ostrý levý. No a poslední vypadá nevinně, je za ním dlouhá rovina, ale jede se přes něj cca při 200 km/h a dokáže motorku dost odlehčit od zemské tíže.
Cílovka je veledlouhá, i můj postarší a nijak brutálně zpřevodovaný fajr tam vylezl na 280 km/h.
Mno, tak jsme si to projeli... ...a ve druhé jízdě si to snad i zapamatujem :)
A v podstatě asi i jo. Po druhé jízdě jsem ještě vyměnil zadní gumu, která mi dělala společnost po 3 jezdící dny (loni půl Lausitzu, letos jedno tréninkové Brno a Lausitz bez tréninků). Teda dělal jsem si iluze, že mi vydrží půl sezóny jako loni. Tak ne tak docela :)
Další tréninky na nové pryži byly super. Akorát během dne, co se nestalo, když jsem vyrážel do svého tréninku, tak jsem akorát zaslechl, že to kdesi odložil Uiaa. Po návratu z tréninku byl již Uiaa v boxu, chladil ruku, trochu pajdal, na čele měl modřinu, ale jinak v cajku. Zato R1 takovou kliku neměla - zlomenej podsedlák, díra v kyvce + nějaký drobnosti. Náhradní kyvka nebyla a tudíž s Uiou nemožno počítat na nedělní CEC. Mno, uvidíme
V posledním tréninku se cca po 15 minutách velice ošklivým způsobem rozsekal někdo na tom posledním horizontu. Akorát jsem se přehoupl přes horizont, valil bulvy a drtil brzdu - za horizontem házela salta motorka a postupně se rozprostírala po celé šířce a délce rovinky. Podobný kotrmelce házel i jezdec, z čehož mi teda šel dost mráz po zádech. Jízda byla hned ukončena. Když jsem se šel podívat na pitlane, tak se jezdec už opíral o svodidla, takže snad byl celkem OK. Večer jsem v boxu viděl jeho GSXR a u toho se o pohodě mluvit nedá - motorka začíná tak nějak předním kolem, rám, motor, und šlus. Kyvka uražená u samýho začátku, zadní kolo komplet vyčesaný všechny paprsky, nádrž fuč (údajně z motoru uraženo i vstřikování), no masakrální crash.
Chtěl jsem si sjet i závod CSC, ale bohužel jsem se nekvalifikoval (pouštěli pouze prvních 48 ks). Tak jsem se šel věnovat nastěhování do boxů, žraní, shlédnutí volebních výsledků a na jejich počest vypití pár piv :)
Svérázné zážitky měl Pavel (RPL Team) - nestíhal std. tréninky, tak se přihlásil na večerní volné jízdy. Na jízdu vyrazil, ale byl zpět asi po 3 minutách. Nějakej šáša proti němu v paddocku vyjel z protisměru a Pája poslal R1 k zemi - zlomená brzdová páčka + nějaký drobnosti. Zkrátka do jízdy už nevyjel :(
Večer jsme se ještě dohodli, že náš o Uiu ochuzený Hirošima racing team nepojede CEC, bo ve dvou by to byla vražda. S Ermolenkem jsme se rozprchli najít každý někoho do CEC2 - já ukecal Radka (RPL Team). Mám tušení, že dnes toho nelituje :)
Jo, kua, zapomněl bych, kterak Andrejka za Peťou dorazila - standardně po bloudění :)
Ráno proběhlo standardně - snídaně, nahříváky, rozprava, potom trochu nestandardně sundání Radkovy R1 z nahříváků za účelem jejího roztlačení (baterka dead) a kvalifikace.
Radek zatahal fest a bylo z toho 8. místo na startu. Teda to neudržím ani kdybych se pos... ...tavil na hlavu.
Plán do CEC2 byl takový, že budu startovat já (za BlackDogs bude startovat Peťa Fazer, aby se mě mohl držet), až budu chtít, tak předám Radkovi, ten se sveze jen chvíli tréninkově, aby se nevyšťavil na CEC, a já to zas dojedu.
Tak se taky stalo. Závod mě ukrutně bavil - v CEC2 si přece jen dokážu najít trochu víc soupeřů mně rovných než v CEC. Fakt paráda. Po cca 40 minutách přišel nějakej crash a safety car. Když zas zmizel, tak jsem se nějak nemohl dostat do tempa a přišlo mi, že fajr tak moc nesedí. No, po 55 minutách na mě stejně už hrozilo hladový voko, tak jsem se nechal vystřídat.
V boxu jsem bohužel viděl, že ten pocit zhoršených jízdních vlastností má svůj důvod - obě gumy jsou blízké smrti (zadní nasazena včera v poledne!). Na trať se mi potom chtělo už o dost míň. Radek ale byl neúprosnej a po asi 25 minutách mával na střídání.
Zbytek závodu už jsem jen dokroužil a bylo celkem smutný, nechat se předjíždět těmi, se kterými jsem se v první hodině vesele honil. Ale přišla šachovnice, hurá, přežili jsme :)
V boxu kontrola gum - na sračky.
Kua, zapomněl jsem napsat, že během mé pauzy poslal k zemi svého naleštěného Fazera Peťa Fazer. Andy z toho chudák byla dost vyklepaná, ale naštěstí je v pořádku Peťa a relativně i Fazer (pár škrábanců, nic víc). Aspoň z toho má noblesní fotky :)
Naložili jsme stroječky i všechny okolní serepetičky a ve 14h se šli mrknout na start CEC.
Mezitím se zvedal vítr a nebe chytalo barvu sympaticky šedo modro černou. Po dvou kolech také začalo pršet a to tak, že celkem hustě. No tak nic, já a fazerovci jsme naskákali do aut a vydali se k domovu. Cestou jsme chytili asi 20 km trvající chcanec, při kterém letěly stěrače naplno, voda stála na silnici a jeli jsme 40. Chudáci ti na trati.
Po pár hodinách cesty volal Uiaa, že když jsme odjeli, tak chcanec nabral takové síly, že na parkovišti stálo několik desítek cm vody. Skoro že mu teklo dveřma do auta. Brutus! Na chvíli potom prý vykouklo slunko a přestalo pršet... ...a pak přišel ještě morbidnější déšť, který po 2 hodinách závod ukončil.
Teda fakt jsem Uiovi vděčnej, že se v sobotu vysekal a přinutil nás tak odjet pouze CEC2 a ne CEC :)
Další plány? Rád bych 7.6. do Mostu, kde by mi p. Halbich snad mohl pomoct nastavit podvozek tak, aby nežral gumy jak blondýna telenovely. No a potom 7.7. 7hodinovej CEC v Mostě. Doufám, že obojí bez deště a bez crashů!

I nějaké to video jsem natočil, tak až se dojebu k sestříhání, tak ho sem frknu.

Fotky (nějaké přidám)
img_6587.jpg kv_022.jpg Uiovo otlučená R1 Kyvka s průzorem je celkem unikát :)
kv_102.jpg Během 3 vteřin rozložené GSXR - to byl masakrální crash Během 3 vteřin rozložené GSXR - to byl masakrální crash Během 3 vteřin rozložené GSXR - to byl masakrální crash
Během 3 vteřin rozložené GSXR - to byl masakrální crash Během 3 vteřin rozložené GSXR - to byl masakrální crash kv_120.jpg kv_149.jpg
kv_161.jpg kv_162.jpg kv_178.jpg kv_187.jpg
kv_208.jpg kv_209.jpg kv_213.jpg kv_216.jpg
kv_218.jpg kv_222.jpg kv_228.jpg kv_231.jpg
kv_234.jpg kv_235.jpg kv_247.jpg Dvě odepsaný gumy za 2 dny? Skoro dost :(