. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
2. závod CEC 2010 - Eurospeedway Lausitz (18.5.2010)
Po totálně prochcaným prvním závodě jsem doufal, že si trošku spravíme náladu na druhém závodě na Lausitzu. Nebudu napínat, stalo se :)
Závod se jel v úterý a v pondělí měly být tréninky. Moc jsem se jich chtěl účastnit, ale bohužel jsem musel pracovně do Brna. To jen tak mimochodem, jak jsem si tenhle týden zacestoval - pondělí Brno, pak domů, naložit motorku, tradá na Lausitz, potom zas domů, vše vyložit a ve středu do Brna. Čtvrteční Praha už potom byl jen slabý odvar a pátek v ČB hotová spása :)
Trošku jsem si tentokrát vytunil auto - přihodil jsem do něj OSB desku, abych mohl v autě chrnět. Po Uiově vzoru jsem si do auta přibral přímotop, přestože jsem věřil, že bude v pohodě teplo i bez něj. No, nakonec jsem byl rád, že jsem přímotop vzal, půl noci jsem si vesele přitápěl :)
Předpověď počasí tentokrát slibovala... ...teda co kecám, ona nic neslibovala - to byla předpověď "možná bude pršet a možná ne". Celý den byla kosa a foukalo, ale déšť se naštěstí nedostavil.
Vzhledem k tomu, že jsem nestihl pondělní tréninky, chtěl jsem si zatrénovat v CEC2. Byli jsme domluveni s Uiou, že buď seženem někoho dalšího, nebo že to se mnou pojede on (CEC2 se jede výhradně ve 2členných týmech). Nakonec mi Uiaa sehnal spolujezdce a sám mohl jet s někým jiným (kua, s kým on to vlastně jel?) :) To byla celkem sranda, bo spolujezdce Ivana jsem poznal asi 10 minut před závodem :)
Celkem vtipný bylo i přihlašování do CEC2 - takhle na poslední chvíli se nás hlásilo několik týmů a některé názvy byly dost originální - "Borci", dále kluci na baworácích "Lamy s trakcí", ale nejvíc mě rozsekalo toto:
Ondra: ok, jakej máte název týmu?
závodník: nevím, si vymysli
Ondra: ok, "Si vymysli" :)

Ivan zajel v kvaldě krásné 9. místo a dohodli jsme se, že na start půjdu já. Inu jo.
Tak jsem si na startu zaběhal, odkroužil hoďku a nechal se vystřídat Ivanem. Sranda byla, že jsme byli každý v jiným boxu, takže při střídání bylo nejdůležitější se nesplést :)
Já Ivanovi předával štafetu, když jsme byli asi na 20. místě a Ivan to v druhé hodině stáhl na velice slušné 12. místo (z 35 týmů).

No a následoval CEC2. Na start jsem pro změnu byl určen já, poněvadž Uiaa i Ermolenko jezdili v CEC2 druhou hodinku a já tedy byl nejodpočatější.
Tak jsem si zas zaběhal po cílovce a startoval pro sicher z ještě krásnějšího 7. místa. To jsem v silné CEC konkurenci fakt udržet nedokázal :)
Ale vesele jsme se prokousali celýma 4 hodinama a na konci jsme byli 9. celkově a 5. ve třídě. A co se nestalo? IVRacing vyhlašuje ceny až do 5. místa, takže na nás zbyly i medajle. Teda to jsem nežral! Fakt super!
No a pak tedy tradiční nakládka a odjezd domů, abych mohl v 5:40 vesele vstávat na služebku.

Fotky (ty z okruhu jsem uzmul Wladovi Novotnému)
medajle.jpg wnimg_3777.jpg wnimg_4058.jpg wnimg_4360.jpg
wnimg_4695.jpg