. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
CEC 2009 - 5. závod - Most (13.9.2009)
Při minulém závodě i tréninku jsem byl z mostecké trati úplně nadšenej. Na druhou stranu při minulém závodě se mi Brno moc nedařilo. Takže na tenhle závod jsem se těšil, ale zároveň jsem se bál, co za výkony zas předvedu :)

Abych si svůj výkon trošku pojistil, vydal jsem se v sobotu na dodatečné tréninky. Ale zas aby mě to moc nestálo, tak jsem se o ně podělil s Oldou. Jak už tomu bývá, předpověď byla "možná bude pršet, nebo taky ne". No, nakonec nepršelo, takže se jezdilo celkem OK.
Oba jsme se snažili dostat s časem pod 2:00 na kolo. Oldovi se to ve druhé jízdě podařilo, já časomíru neměl, ale dle rychlého pohledu na videa z foťáku jsem to asi zas nedal. Ale poježdění slušný. Teda když pominu to, že půl trati bylo bílý od vapexu (kentus na zasypání oleje) a před jednou mojí jízdou ho v druhé pravé pod Matadorem ještě asi metrák přibylo.
Mezi prvním a druhým tréninkem jsem ještě spáchal 2 úpravy na motorce - jednak jsem vyměnil už dost smetené gumy za mírně jeté, které mi věnoval Lukáš (díky!!!). No a za druhé jsem přední řetězové 16-zubové kolečko vyměnil za 15-zubové... ...vyměněné gumy drží jak pes a ten změněnej převod. Bože, ten fajr ale ožil!

No a večer nastěhování do boxu, cesta za Uiou a Mayou do Ústí, popití trošku vína, jít chrnět a ráno zpět na okruh.
Ráno jsem se vydal do prvního tréninku a tak nějak dle očekávání - ranní rozehřátí nic extra časy, poježdění ale příjemný. Vapex vesměs spláchnutej, louže, která se v něm vytvořila, zvolna usychající.
Dorazil i Míra, kterého Uiaa přemluvil na pozici mechanika
Druhý a třetí trénink si dali Joska a Uiaa, též OK. Poslední trénink jsem si dal opět já, s tím, že kluci se podělí o kvalifikaci.
Dařilo se mi jako obvykle - zase jsem se s časem dostal přesně na 2 minuty, ale pod ně prostě ne. Nu což, prostor ke zrychlení je, snad to vyjde v závodě.
Dle plánu si kvaldu rozdělili oba Pepíci a zajetý čas nám stačil na krásné poslední místo :D

Chvíli před startem se začalo znatelně smrákat a pochopitelně, z nebe se začal snášet déšť. Inu bylo rozhodnuto, budu startovat já, na mokrých gumách.
A tak teda jo... ...i když teda těsně před startem zas pršet přestalo a trať začala osychat.
Start do zahřívacího kola byl velmi akční - hned na cílovce došlo k nějakému ťukanci, takže jedna motorka se klouzala po trati a další 2 jezdci si trať obohacovali o enduro vložku v trávě. Říkal jsem si, že takovým stylem můžem naostro startovat rovnou za safety carem :)
No a už tu byl ostrý start - četné návštěvy fitka se projevily a běh k motorce jsem měl dosti slušný. Start se také podařil, takže hned jsme šli asi o 4 místa dopředu. Do retardéru jsem se nijak extra netlačil, bo je to tam úzké a všici naráz se tam prostě nevejdou. Takže cílovka, retardér, táhlá levá končící ostrou levou... ...no a tady crash asi 4 motorek. Nic extra pohled. Tzn. výjezd safety caru a kroužení za ním.
Po chvíli byla trať suchá a tak mi po cca 2 kolech mával Uiaa z pitlane, že můžu přijet vystřídat. Vystřídal mě Joska a začal kroužit jak drak. Po tom vypečeném startu, crashích a dobře provedeném střídání jsme se dostali asi na 32. místo (z původního 43.). Po Joskovi vyrazil Uiaa a dle aktuálního počasí jsem se převeksloval zase na suchý gumy. Asi tak 20 minut před očekávaným střídáním jsem si chtěl ohřát motor, ale pěkný kulový - fajr zklamal a nechytil. Nechytil ani poté, co ho Míra přemlouval a ani po další hodině, kdy ho přemlouval každý, včetně Elit servisu. Diagnóza - pravděpodobně mrtvé relátko spínající proud na palivové čerpadlo. FUCK!!! Proč to kurva nemohlo odejít aspoň o hodinu pozdějc, krásně bych se svezl.
No, ale kluci naštěstí kroužili statečně dál a po 4 hodinách závodu jsme skončili na 30. místě.

Potom standardní proces balení, nakládání, cesta domů... ...dnes, když tohle píšu, je fajr už v servisu, doufám, že mi ho do pátku rozdýchyjí, abych příští pondělí mohl vesele vyrazit na poslední letošní CEC na Lausitzring!

Zatím jen jedna fotka, zato sportovní :)
start-resize.jpg