. . . . . . .
Menu
. . . . . . .
Aktuality
31.08.13USA 2013
25.04.13Šanghaj
18.10.11Svatba
02.06.10CEC 2010 - 3. závod
. . . . . . .
CEC 2009 - 3. závod - Most (7.7.2009)
No jo, tohle sem taky nedávám úplně včas :) (9.8.2009)

Na závod v Mostě jsem se moc a moc těšil, protože při trénincích v červnu se mi trať moc a moc líbila. Inu nastal ten den a 6.7. jsem dofrčel do Mostu. Trošku prdel byla cestou - jsem nechtěl jet trapně po cestách, kde byla značena objížďka, takže jsem přijel přímo přes uhelnou pánev. Fakt jsem čekal, kdy cesta skončí nájezdem do rypadla :)

Jak už to při mém okruhovém ježdění bývá, počasí hrozilo, že se během dne určitě zkurví. Ale ráno jsme se do tréninků vrhli po hlavě a bylo to fajn. Transpondér jsem neměl, tak jsem svoje časy neviděl, ale to je buřt.
O rozruch se asi ve 4. tréninku postaral Uiaa... ...chvíli před konci jízdy se v paddocku z objevil Kaczer a že Uiaa to zahodil v nájezdu na cílovku. A kurva!
Tak jsem byl celej nervózní, jestli to není něco vážného a jestli bude Uiaa schopen zítra jet. Nechtěl jsem to zas jet jen ve dvou (s druhým Pepou). Uiaa za chvíli dorazil a potěšující bylo, že on byl v pořádku a R1 to odsrala pouze na kapotách, řidítku a podobných drobnostech. Nebudu napínat, do večera měl opraveno a ready na druhý den na závod.
Jo, pochopitelně že začlo chcát. Takže do posledního tréninku už jsem nenastoupil a jelo se podebatovat, požrat a o počasí pomeditovat k Uiovic do Ústí (jak je letos obvyklé) :)
Druhý den šup zpět na okruh a hurá do ranních tréninků/kvalifikací. Po prvních 3 jízdách jsem byl vychechtanej - z našeho týmu jsem měl nejlepší čas já (Uiaa se rozjížděl po včerejším crashi, Pepa se rozjížděl po crashi z prvního Brna) :) Nu což, hned v poslední kvalifikaci mi náladu musel pokazit Uiaa. Ale ne, dobře že se rozjel, jinak bychom měli zas výsledek navyliž.
V pravé poledne byl standardně start do závodu. Startoval Uiaa, po hodině jsem ho střídal já a po návratu usoudil, že budu muset měnit brzdové desky. Po mně na to šel Pepa. Během jeho jízdy se na trati 2x zjevoval safety car, takže si chudák celkem odpočinul :)
Po celkových 3 hodinách závodu na to hupnul zas Uiaa, já mezitím pořídil a vyměnil ty nové desky (tentokrát Bremba) a po další hodině střídal. Teda, z těch desek jsem byl celkem vyřehtanej - přilítnu před zatáčku, začnu brzdit na svých standardních metrech a 50m před zatáčkou koukám, že jedu už tak pomalu, jak jsem chtěl jet v té zatáčce. Kua to je cajk!
Cca po 30 minutách téhle mé jízdy začalo zlehýnka pršet. Ale zatím jen tak lehce, takže to zatím nebylo na mokré gumy. Takže jsem kroužil dál a dál, až to najednou doopravdy začalo klouzat, takže jsem po cca 45 minutách jízdy předával žezlo Pepovi (též na suchých, zatím neměl Uiaa přezuto na mokré). Akorát vyrazil SC, takže Pepa odkroužil zase pár kol za ním a mezitím dokončil Uiaa přezutí na mokro. To pochopitelně přestalo chcát :)
No, ale bylo mokro, takže na trať ještě vyrazil Uiaa a nějakou dobu kroužil. Během toho se náhle zjevil v boxu - jen aby si přilepil novej slider náhradou za ztracenej :) Po pár kolech to ale zabalil, protože se udělalo moc sucho. Tak se na trať vrátil Pepa a po pár kolech samosebou začlo zase chcát :) Ale do konce závodu zbývalo už jen trochu, takže už to dojezdil i přes zvyšující se intenzitu deště.
Hurá, dojeli jsme živí, zdraví, a celkem slušně - 13. ve třídě a 29. celkově. Takže gůůůt a hurá příště do Brna!

Fotky tentokrát bohužel žádný nemám...